PIC_1
PIC_6
PIC_2
PIC_7
PIC_4
PIC_3
PIC_5

Video studio Havířov

CO DĚLÁME, DĚLÁME RÁDI - 20 let zkušeností v oboru

Digitalizace

Nabízíme digitalizaci videokazet a 8mm filmů.

Poklady, které jsou doposud ukryty ve skříních, šuplících, krabicích, v komorách a na půdách. Poklady plné vzpomínek a pozitivních emocí, na které jste již dávno zapomněli. Poklady, které ničí zub času, aniž to tušíme. Dříve nebo později se stane, že svoje vzácné vzpomínky ztratíte navždy. Zachraňte je, dokud je ještě čas!

Jediným skutečným řešením, jak zachovat video záznamy do budoucna, je převést je do digitální podoby. Proto neváhejte a využijte naše služby.

Důvody, proč převádět do digitálního formátu: 

bodka listDigitální média mají budoucnost.
bodka listPři správném zacházení a uskladnění zachovají stejnou kvalitu po mnoho let.
bodka listDVD nosiče lze snadno kopírovat.
bodka listDVD nosiče lze úsporněji skladovat a snadno přenášet.
bodka listObrovské možnosti v úpravě obrazu i zvuku.
bodka listLze přehrát v PC, mobilních telefonec, MP4 přehrávačích, iPodech.

 

Přepisy kazet VHS, S-VHS

Systém VHS je standard na nahrávání analogového videosignálu na magnetické páskové médium uchovávané v kazetě. Kazeta VHS měří přibližně 185x100x25mm a obsahuje pás široký 12,7 mm, který se při nahrávání či přehrávání posouvá (v základním režimu SP) rychlostí 23,4 mm/s. Na jednu videokazetu je možné uložit až 300 minut záznamu.

S-VHS (Super-VHS) kazety, se vyznačují lepším zpracováním barev a větší ostrostí.

Norma: PAL (EU)
Poměr stran: 4:3

 

Přepisy kazet Hi8, Video8, Digital8

Video 8:
Pásek využívaný v kamerách. Kapacita pásku až 120 minut. Kvalita záznamu je stejná jako na VHS nebo VHS-C kazetách. Záznam je analogový.

Video Hi8:
Tento pásek byl vyvinutý, jako konkurence formátu S-VHS. Rozměrově je pásek totožný s Video 8, ale kvalita záznamu je na vyšší úrovni (podobně jako S-VHS). Zařízení přehrávající Hi8 mohou přehrát i pásky Video 8, naopak to ale nelze. Záznam se ukládá na pásku v analogové formě.

Digital 8:
Pásek je rozměrově shodný s Video 8 a Hi8, ale záznam se na ni nahrává digitálně s využitím DV kodeku. Kapacita pásku je až 90 minut.

Norma: PAL (EU)
Poměr stran: 4:3, 16:9

 

Přepisy kazet Mini DV

Digitální pásky využívající DV kodek. Pásky jsou v kapacitách od 60 do 120 minut. Jsou to nejmenší kazety 65 x 48 x 12 mm. Záznam na těchto páscích je velmi kvalitní, proto se staly standartem pro amatéry a polo-profesionály.

Norma: PAL (EU)
Poměr stran: 4:3, 16:9

 

Přepisy kazet VHS-C, S-VHS-C

Pásek je stejné šířky, ale kratší délky jako standardní VHS, je umístěný v menší kazetě, což umožnilo zkonstruovat menší kamery. VHS-C pásek má kvalitu záznamu totožnou s VHS. S-VHS-C pásek je rozměrově stejný jako VHS-C, ale záznam je kvalitnější. Oba pásky využívají analogovou formu záznamu.

Norma: PAL (EU)
Poměr stran: 4:3, 16:9

 

Přepisy 8 mm filmů

Přepisujeme černobílé i barevné 8mm filmy bez zvukové stopy. Filmy před převodem kontrolujeme a odstraňujeme závady, v případě potřeby provádíme lepení kotoučů a filmových pásů, následně je důkladně vyčistíme, abychom eliminovali rušivé stopy po prachu a nečistotách ve výsledném záznamu. Výstupem je kvalitní záznam v HD nebo FULL HD rozlišení.

Důležité upozornění!

Nenavíjejte na jeden kotouč filmy formátu Super 8 a Normal 8.
Digitalizace je bez záruky, pokud budou kotouče nebo filmové pásy příliš poškozené.

 

C E N Í K